Slovo mandala ve svém původním významu znamená kruh, dnes je používáno hlavně jako symbol jednoty a rovnováhy.

A to je i cíl Mandalování.

mandala_logo_ctverec_2.jpg
Technika Tea Bag Folding je technika podobná origami - jedná se o skládání z čajových sáčků, ze kterých jsou tvořeny jednotlivé součásti většího projektu.

Z každého sáčku se odstříhávají bílé postranní proužky, ze zbylého pruhu se dále vytvoří (ve většině případech) čtvereček a z něho se dále skládá podle různých návodů jednotlivý díl. Tyto díly se většinou slepují tak, aby byl vytvořen kruh. Vnitřní kruh mívá většinou 8 částí - tedy 8 jednotlivých dílků, druhá řada mívá většinou také 8 dílků, další dvě řady jsou po 16 dílcích... každé další dvě řady jsou násobkem řady před nimi (32, 64 atd.)

Ze sáčků se využívají ty části, na kterých vidíme obrázky - u ovocného čaje je to ovoce, u černého listy atd. Tyto obrázky se pak při lepení zrcadlí podobně, jako se zrcadlí barvy v dětském kaleidoskopu. Jedná se o velmi efektní techniku, která ale vyžaduje značnou trpělivost. Uvádí se, že tuto techniku vymyslela holandská holčička Tina, která chtěla sestře vyrobit dárek, protože neměla ozdobný papír, použila právě čajové sáčky...

Na naši obří mandalu jsme si techniku poněkud zjednodušili - sáčky nebudeme stříhat, ale použijeme je, tak jak jsou. Jen se poskládají podle předem daného návodu a takto připravené se budou rovnou lepit.

Návod na výrobu "dráčka" z čajového sáčku - a může se začít s tréninkem. Vejdete se do 20 vteřin?

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one